Jin Air Greenwings Rox Tigers Lol Maçı Tahmini

League of legends Kore şampiyonluk liginde 1 Mart 2017 tarihinde saat 10:00 da Jin Air Greenwings ve Rox tigers takımları karşı karşıya gelecek. Ligin son sırasında bulunan iki takımında şampiyonluk yarışından tamamen kopmamak için çıkacağı karşılaşmada, iki takımında hazırlıklarını bitirdiği ve bir günlük dinlemeye çekildiği elimize ulaşan haberler arasında. Bol skorlu geçecek olan karşılaşmayı kaçırmamanızı öneririz.

Lck’ da tek zaferini Kongdoo Monster karşısında alan Jin Air Green wings ekibinin pek başarılı bir ara devre arası geçirdiğini söylemek zor. Nişancı Teddy devre arası hazırlık döneminde Jhin, Ashe ve Varus tercihlerinden vazgeçmedi. Özellikle 2017 sezonunda alt koridorda oynamasına alışık olmadığımız Varus tercihinde ısrar eden oyuncunun, maalesef şampiyon havuzu çok sınırlı. Üst koridor Ikksu, 2.3 KDA ve dakikada 7.3 minyon kesme oranı ile hala tank metasına ayak uydurabilmiş değil. Kuzan son vuruşlar konusunda oldukça kötü bir performansa sahip. Destek Raise harita görüşünde takımına ne kadar katkıda bulanabilir tartışmalı. Ormancı Umti Lee sin performansı üzerinde ısrar eder ise takımının bu maç hiç şansı yok.

Rox Tigers ekibinde üst koridor Shy, nicki gibi utangaç oyun tarzından uzaklaşmaya başladı. Orta koridor Mickey devre arasında Corki ve Ryze şampiyonları ile aralıksız idmanlarını sürdürdü. Ormancı Seonghwan ligin ikinci yarısına pek iyi hazırlanamadı. Özellikle baron ve ejder piti çevresinde sadece dolanmayı seven oyuncu, sihirdar büyüleri içerisinde çarp olduğunu hatırlaması lazım. Takımın nişancısı Sangyoon ilk yarıda ekibinin en başarılı isimlerinden biriydi. Özellikle Miss Fortune ve Ezreal üzerine çalışmalarını noktalayan genç esporcu bu maçta Jin Air ekibi için en büyük tehditlerden biri olarak göze çarpıyor.

Kore ligindeki bu müsabakadan Rox Tigers ekibinin galip ayrılacağını düşünüyorum. Takım olarak ligden tamamen kopmayan ekibin bütün motivasyonu bu maç üzerine kurulu. Jin Air ekibi zaten kötü geçirdiği ligin ilk yarısından sonra moral olarak tamamen çöktü. Özellikle orta koridor ve orman rolü üstünde neredeyse hiç çalışma yapmayan ekip bu sezon maçlarını tamamlayıp ligde tecrübe edinecek ve 2018 sezonunda kadrosunda değişikliğe gidecektir.

Bir Cevap Yazın