Longzhu Gaming Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of legends Kore liginde mücadele eden genç ekip, sezonun ilk yarısında kendilerinden beklenmeyecek bir performans gerçekleştirdi. Lck da geçen sezon işlerin bir tülü yolunda gitmediği ekipte bu sezon çalışmaların meyvesi alınmaya başladı. 28 şubat 2017 tarihinde ligin açılış maçını gerçekleştirecek ekipte son hazırlıklar tamamlandı ve gerim sayım başladı.

Longzhu gaming 2017 kadrosu şu şekilde ;

Üst Koridor Expession : Bu sezon ortalama bir performans sergileyen esporcunun takımdaki iletişiminde küçükte olsa problemler seziliyor. Özellikle zamansız gelen yada bozulan ışınlanma yetenekleri ile sorunu olduğunu anladığımız Expession, tank metasına alışmış gibi gözüküyor. Shen, Nautilus ve Camille şampiyon seçimlerini sezonun ilk yarısında bizlere sıkça gösteren oyuncunun şampiyon havuzunda Renekton’ unda olduğunu belirtmekte fayda var.

Orman Crash : Gerçek ismi Dong-woo Lee olan Güney Koreli esporcunun bu sezon performansı oldukça etkili. 3.4 KDA oranı ve %68 skor katkısı ile sezonun ilk yarısını kapatan Crash’ in, Kha’ zix, Rengar ve Elisse şampiyonlarına hakim olduğunu biliyoruz. Ayrıca NA Lcs liginden gelen transfer tekliflerine nasıl cevap vericeğini sezon sonu göreceğiz.

Orta Koridor BDD : Sezon başında CJ Entus takımından transfer edilen oyuncunun bitirici vuruşlarda sorunu olsa da %81 skor katkısı ile takımına desteği oldukça iyi durumda. Viktor, Karma ve Taliyah seçimleri ile sıkça karşımıza çıkan esporcunun çalışmalarını Varus ve Viktor üzerine yaptığı elimize ulaşan haberler arasında.

Nişancı Pray : Devre arasının şok transferi olarak nitelendirebileceğimiz Pray’ in Longzhu gamin transferi espor dünyasına bomba gibi düştü. SSG’ nin de transferi için uzun süre ulaştığı tecrübeli esporcunun son performansını ALL-STAR maçlarında izlemiştik. Takıma olan katkısını ligin ikinci yarısında daha net yorumluyabilicez. Twitch, Ezreal ve Draven gibi metada sık görmediğimiz şampiyonları oynamayı seven esporcunun, nişancı rolü üstlenen her şampiyonu havuzunda bulundurduğunu biliyoruz.

Destek Gorilla : Karma, Zyra ve Miss Fortune seçimleri ile sezonun ilk yarısında %66 gibi bir skor katkısı ile takımına destek olmaya çalışan oyuncunun, Pray ile nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu. Flyr ile bir türlü uyum içinde olamayan oyuncunun ligin ikinci yarısındaki performansı merak konusu.

Longzhu Gaming ekibinin ligde işi epey zor. SKT T1, SSG, KT ve MVP gibi güçlü takımların yer aldığı Kore liginde tablo sabit kalmayacak gibi gözüküyor. Her ne kadar takıma Pray’ i dahil etmeyi başarsalar da özellikle üst koridorda sorun yaşayan ekibin, ligin kuvvetli isimleri karşısında yerini koruyabileceğini söylemek epey güç olacaktır. Özellikle yeni nişancısı ile pek fazla antreman şansı bulamayan ekibin, yakın zamanda ligin 5. Sırasına gerileyebileceğini düşünmekteyim.

Bir Cevap Yazın