Ormancı ile nasıl oyun taşınır ?

Eğer kendinizi bulunduğunuz ligdeki oyunculardan yüksek görüyorsanız ve bu ligden bazı yeteneksiz oyuncular yüzünden çıkamıyorsanız bu konu tam size göre..

Öncelikle kendinize bir rol belirlemeli ve bu rolde sürekli olarak oynamalısınız. Zamanla bu rolde kendinizi geliştirerek bir oyunu belkide uygun herolarla tek başınıza taşıyabilirsiniz.

Gelelim hangi rolü seçmeniz gerektiğine. Ben Orman rolünü öneriyorum. Eğer ormandaysanız takımınızda çok büyük etkiler yaratabilir attığınız başarılı baskınlarla sadece skor değil rakibe büyü harcatarak takım arkadaşlarınıza katkıda bulunabilirsiniz. Etkili baskın atmak için sürekli koridorları takipte kalıp büyü harcayan rakiplerin koridoruna öncelik gösterebilirsiniz. Bir de counter jung olayı var tabi bu durumu rakip takımın ormancısı oyunun ileri dakikalarında güçlü olabiliyorsa oyunun erken dakikalarında ona ormanda sıkıştırmalar yaparak ormanındaki büyük canavarları çalarak kasılmasına engel olabilirsiniz.
Eğer rakip ormancı biraz daha baskın yonelik erken dakika şampiyonuyla ‘lee sin gibi’ bu seferde onun ormanındaki görüşleriniz sayesinde ona yakın oynayarak onun desteğe gittiği sırada arkasından giderek counter baskın denilen olayı yapabilirsiniz.

Eğer takım arkadaşınız çok fazla itiyorsa ve sizde takım arkadaşınıza baskına gitmekte zorlanıyorsanız ninja baskın denilen olayı uygulayabilrisiniz bu olaydada takım arkadaşınızın bulunduğu koridorun ‘top-bot da uygulanabilir’ kulenin altından sinsice çimene girerek orada 20-30 saniye civarı bekleyip takım arkadaşınıza pasif oynamasını söyleyebilirsiniz böylece rakibin her hangi bir boş anında üzerine atılarak rakibe büyü harcatabilir yada öldürebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın