Phoenix1 Espor Lol Takımı Analizleri Kadrosu Ve İncelemesi 2017

League of legends NA Lcs liginde şuan Flyquest ile birlikte 3. Sırayı paylaşan ekipte Cloud 9 ve Team Envy zaferinin rehaveti var. 3 Mart 2017 tarihinde başlayacak olan ligin ikinci yarısı için henüz çalışmalarına başlamayan ekibin biran önce kendine gelmesi gerekiyor. 4 Mart 2017 tarihinde CLG karşısında oynayacakları maçı merakla beklediğim Phoenix1 ekibinin 2017 kadrosu şu şekilde ;

Üst Koridor Zig : 3.1 KDA ve %59 skor katkısı ile birlikte sezonun ilk yarısında ortalama bir performans sergileyen genç esporcunun, tank metasına ayak uydurabildiğini söylemek zor. Maokai, Rumble ve Shen performansları ile sıkça karşımıza çıkan esporcunun acil olarak şampiyon havuzunu genişletmesi gerekiyor.

Orman Meteos : Gerçek ismi William Hartman olan tecrübeli esporcu gerek yayınlarında gerekse videolarında adeta oyunculara orman rolünün nasıl oynanması gerektiğinin derslerini veriyor. Doğru zamanda doğru yerde olabilme iç güdüsüne sahip olan tecrübeli esporcu henüz takımını eksik bir savaşa sokmuş değil. Özellikle baron ve ejder pitinde yaptığı akıl almaz oyunlar ile defalarca haftanın oyuncusu olmak için aday gösterilmiş orman oyuncusunun karşı ormanı bozma konusunda da yeteneği muhteşem. Bu sezon Olaf, Kha’ zix ve Rengar seçimleri ile sıkça izlediğimiz Meteos aslında ormanda bütün karakterleri oynayabiliyor. %71 skor katkısı ile bunu anlamakta pek güç olmuyor zaten.

Orta koridor Ryu : Bu sezonun ilk yarısında Corki, Orianna ve Ryze tercihlerini bol bol karşımıza çıkaran esporcunun Varus tercihi üzerinde de durması gerekiyor. C9 karşısında sergilediği Le Blank seçimi üzerine, sezonun ikinci yarısında suikastçi tercihlerini vadiye sürmeyeceğine inandığımız tecrübeli esporcunun, idmanlarına Ekko üzerine yoğunlaşması bekleniyor. 3.6 KDA oranıve %67 skor katkısı ile sezona merhaba diyen orta koridor oyuncundan takımının beklentisi büyük.

Nişancı Arrow : Wildturtle’ dan sonra Kuzey Amerika liginin en iyi nişancıları arasında gösterilen Arrow’ un, bu sezon 5.2 KDA ve %69’ luk skor katkısı ile takımına gayet faydalı olduğunu söylemek mümkün. Varus, Jhin ve Ashe seçimleri ile bolca izlediğimiz tecrübeli esporcunun, cebinde daima Ezreal ve Corki tercihlerini bulundurduğunu bilmekte fayda var.

Destek Adrian : Sezon başında takıma transfer olan ve kendisinden beklenen performansı bir türlü veremeyen genç esporcunun, idmanları üzerine yoğunlaşması lazım.  Nami, Karma ve Miss Fortune tercihlerini sezonun ilk yarısında sıkça karşımıza çıkaran genç esporcunun, Arrow’ u bir çok kez tehlikenin içine sürüklediği bir gerçek.

Phoenix1 Destek rolünde sıkıntısı olan bir takım. Arrow gibi tecrübeli bir nişancıyla oynayabilmesi için biraz daha pişmesi gereken Adrian’ ın idmanlarına devam etmesinde fayda var. Ekip olarak sorunların üstesinden gelmeye çalışan ekipte, Meteos, Arrow ve Ryu’ nun tecrübesinin bu sezon onları liderliğe bile çıkarabileceği bir gerçek. Ligin ikinci yarısında daha farklı bir Phoenix ekibi izleyeceğimizi ve lol Na Lcs ligi kış sezonunu ilk iki içerisinde bitireceğini düşünmekteyim.

Bir Cevap Yazın